Červená

Naše třídy > Červená

Śkolní rok 2023/24

Nově od 1.9.2023 budou již fotografie v aplikaci "Školka v mobilu". Rodiče dostali e- mailem nebo sms odkaz k jejímu stažení.

Budete zde informováni o SOS nebo jiných důležitých zprávách, můžete zde omlouvat i své děti z nepřítomnosti v MŠ - zapisujte i důvod nepřítomnosti - (my pak omluvenku nebo Vaše  přečtení / nepřečtení  zpráv) vidíme v aplikaci.

Rodiče předškoláků s povinnou ŠD  - ale musí i jednodenní nepřítomnost zapisovat do Omluvných listů ve třídě.

ŠKOLNÍ ROK 2022/23

Fotografie dětí ZDE.    Fotografie dětí jsou uloženy v albech a jsou uzamčeny.

Jméno:    MATEŘSKÁŠKOLA               Kód:    získali jste na třídní schůzce, případně vám ho sdělí třídní paní učitelky

PODĚKOVÁNÍ:

děkujeme rodičům Tomáška Černého za zajištění  pitíček na Kytičkovou show
-   paní Šimkové za zajištění fotografa na naši akci
- panu Karičkovi  za zajištění mastí, obvazů, dezinfekcí  (aj. zdravotnického materiálu) na školu v přírodě
- p. Vaňkovi za nabídku a zprostředkování návštěvy - exkurze u hasičů ve Všebořicích.

Děkujeme tatínkům za montáž plechového domku na naší zahradě dne 16.6.2023.

Přihlásili se: p. Hájek, p. Hossinger, p. Šimek

Plakát ZDE

ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Fotografie ze Dne dětí ZDE

Fotografie dětí naleznete ZDE .

JIŽ MÁME  4 ALBA ( CVIČÍME, PODZIM, ZIMA JARO+LÉTO), jsou uzamčená, hesla budou stejná.

Jméno: MŠKYTIČKA

Heslo / kód jste získali na začátku školního roku 2021/2022.

Naše třídní videa:

Vánoční video červená kytička 2021

Masopust, červená, únor 2022

Velikonoční tvoření s rodiči 5.4.2022

Třídní výlet do ZOO v Ústí n. L. 21.6.2022

347.jpg RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN

My, učitelky z červené kytičky, (Jarka a Jára) jsme  absolvovaly několikadenní velmi přínosný  seminář : "Respektovat a být respektován", který vedli manželé Kopřivovi z Moravy.

Certifikát ZDE.

Výborná je i tato kniha, "Respektovat a být respektován" dále jen R+R, tato komunikace,  kde se blíže můžete seznámit s prvky této komunikace (nejen) s dětmi. O čem tedy R+R je?

Pracujeme s dětmi tak, abychom neupozorňovaly na chyby, ale aby děti také samy hledaly možná řešení (např.  dítě vylije mléko na stůl  - " Co s tím uděláš, víš, kde je hadr, potřebuješ pomoci?"), také pochvalu míříme přímo na činnost (např. obrázek - nic dětem neřekne otřepaná  fráze: "Ty jsi šikulka" , ale  zkuste mu popsat proč : Vidím, že jsi použil(a) na svůj obrázek  celou plochu papíru a hodně barev, to ti muselo dát ale práce" apod).

Dá to trochu více práce a přemýšlení, takto s nimi mluvit, ale zkuste to také, uvidíte, že se dítě bude cítit daleko lépe, že umí samo něco vyřešit, nalézt postup apod. Zákazy a příkazy vyměnit za jinou formulaci slov...

Vaše třídní uč. Jaroslava Svobodová a Jaroslava Vlachová